Artykuły z kategorii

Mistrzostwa taneczne w NiemczechFormacji Standardowej "LOTOS-Jantar" nie udało się zdobyć medalu na mistrzostwach świata.

 

 

Triumfowali Niemcy, którzy zdobyli złoty i brązowy medal, w czołówce byli też Rosjanie. Grupa z Polski zajęła czwarte miejsce.

 

 

Elblążanie wystąpili na Mistrzostwach Świata Formacji Standardowych w niemieckim Braunschweig w bardzo odmłodzonym składzie - połowa tancerzy po raz pierwszy brała udział imprezie tej rangi.  Ostatecznie na 18 uczestniczących w turnieju drużyn Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar” zajęła 4 miejsce.

 

Dwunastu sędziów oceniało występy najlepszych formacji na świecie według nowego systemu 2.1 (podobne ocenianie jak w łyżwiarstwie figurowym). Liczyły się: technika, choreografia, harmonia i wygląd. Do zdobycia było maksymalnie 40 punktów. W rundzie finałowej rywalizowały dwie niemieckie drużyny, dwie rosyjskie, polska oraz białoruska formacja. Jak zgodnie mówią elbląscy tancerze, występy utrzymane były na bardzo wysokim poziomie.

 

Przypomnijmy: Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar” uzyskała prawo startu na mistrzostwach świata zdobywając 13 września, podczas Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych, złoty medal. Elblążanie zaprezentowali się w nowym układzie choreograficznym „Welcome to Burlesque” do muzyki Cher i Christiny Aguilery. Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar”od momentu powstania w 1995 r. nieprzerwanie zdobywa tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych tego typu zespołów w Europie i na świecie. Elbląska drużyna jest złotym medalistą mistrzostw świata z 1999 roku i 2010 – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego.

 

Wyniki Mistrzostw Świata Formacji Standardowych 2014 (Braunschweig, 1 listopada)

 

1. Braunschweiger TSC (Niemcy)     

2. Vera Tyumen (Rosja)      

3. TC Ludwigsburg (Niemcy)

4. Formacja Standardowa LOTOS-Jantar (Polska)      

5. Univers Minsk (Białoruś)   

6. Olympia (Rosja)