Artykuły z kategorii

Roman Kosecki na spotkanniu w OlsztynieWiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia odwiedził Olsztyn.

 

 

W Olsztyńskiej Szkole Wyższej uczestniczył w spotkaniu pod hasłem „Rozwój futbolu młodzieżowego na Warmii i Mazurach”.

 

 

W poniedziałek (27 października) w Olsztynie przebywał Roman Kosecki, legenda futbolu, były piłkarz Legii i reprezentacji, który jako jeden z nielicznych polskich futbolistów z powodzeniem występował w lidze hiszpańskiej.

 

Spotkanie wspólnie z uczelnią zorganizował Urząd Marszałkowski, który reprezentowały: członek Zarządu Województwa Anna Wasilewska i dyrektor Departamentu Sportu Alicja Rutecka.

 

Roman Kosecki scharakteryzował działalność Wydziału Szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zwrócił uwagę na unifikacje rozgrywek, stworzenie większych możliwości szkolenia młodzieży poprzez realizacje konkretnych projektów takich jak Wojewódzkie Ośrodki Piłkarskie czy Akademia Młodych Orłów. Nie omieszkał wspomnieć, że tu w Olsztynie pozostawił piękne wspomnienia podczas pamiętnego finału Pucharu Polski: Legia – Jagiellonia, wygranego przez warszawiaków 5:2. Wtedy właśnie „Kosa” zdobył dwie piękne bramki.

 

Anna Wasilewska, dziękując Romanowi Koseckiemu za przybycie do Olsztyna podkreśliła, że Samorząd Wojewódzki stawia na sport powszechny, młodzieżowy, a futbol jako najpopularniejsza z dyscyplin odgrywa tu szczególna rolę. Nasze województwo nie należy do potentatów, nie ma tu wielkiego przemysłu, ale dzięki środkom unijnym udało się tu wybudować sieć orlików, jest więc gdzie grać i szkolić najmłodszy narybek.

 

Roman Kosecki chętnie odpowiadał na pytania uczestników spotkania, wśród których byli młodzi piłkarze, piłkarki, trenerzy oraz entuzjaści futbolu.

 

Źródło: Portal Wama Sport