Artykuły z kategorii

WMSG flagaW czwartek, 28 sierpnia ruszyły długo wyczekiwane zawody Warmia Mazury Senior Games.  Największy sportowy turniej dla seniorów rozpoczęła rywalizacja w pięciu dyscyplinach – w Iławie ruszyły zawody tenisowe, w Lidzbarku Warmińskim lekka atletyka, w Olsztynie pływanie, natomiast w Pasłęku golf. Rozdano też pierwsze medale.

 

Turniej zainaugurował także mistrz olimpijski z Montrealu w skoku wzwyż Jacek Wszoła, który wziął udział w konkurencji pchnięcia kulą. W tym roku utytułowanemu polskiemu lekkoatlecie poszło odrobinę gorzej niż w pierwszej edycji WMSG - Wszoła zajął siódmą lokatę, a w swojej kategorii wiekowej drugą. - Zabrakło mi przede wszystkim siły. I muszę nad tym popracować. Solidnie potrenowałem w kwietniu i maju, jednak później ze względu na różnego rodzaju obowiązki musiałem trochę odpuścić – tłumaczył po starcie. – Nie ukrywam, że przyszło mi startować ze znakomitymi zawodnikami, którzy od wielu lat specjalizują się w tej konkurencji. Wyniki są oczywiście ważne, jednak najważniejszy jest udział w takich imprezach. Można spotkać starych znajomych, a przy okazji spróbować sił w poszczególnych dyscyplinach – dodał. Najlepszy w tej konkurencji, z wynikiem 12,89 m, okazał się dziś Krzysztof Jędrzejewski. Ponadto rozegrano też konkurencje biegowe: 80 m ppł, 100 m ppł, 110 m ppł, 100 m, 400 m oraz chód na 5000 m.

 

Wiele działo się dzisiaj na basenie w olsztyńskiej Aquasferze. Zawody rozegrano w dwóch sesjach – przedpołudniowej oraz popołudniowej. Głównymi rywalami Polaków na basenie olimpijskim byli reprezentanci Rosji, którzy licznie stawili się w turnieju, a dla których start w nim jest niezwykle ważny. – Całe zawody są świetne zorganizowane, atmosfera jest cudowna, a obiekty na których startujemy nie mają sobie równych – zachwalała start w Warmia Mazury Senior Games Margarita Kun, która do Olsztyna zawitała po raz drugi i zapewnia, że nie ostatni. – Byłam tu dwa lata temu, jestem teraz i jeśli zdrowie pozwoli, chcę przyjechać tu na kolejną edycję – dodała.  Na medal, i to złoty, na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (grupa 55-59 lat) spisał się Mariusz Gabiec. Promotor pływania w Warmia Mazury Senior Games dał więc najlepszy przykład pozostałym startującym, potwierdzając przy  tym, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Można powiedzieć, że zawody pływackie zdominowali reprezentanci innych krajów - trzy
złote medale zapisał na swoim koncie Litwin Atanas Joudeska, dwa krążki za zwycięstwo odebrali Birute Statkeviciene (Litwa), Natalia Aleshchenko, Margarita Kun, Tatiana Kalinina oraz Sergiei Karakchiev (wszyscy Rosja).

 

Czwartek był początkiem rozgrywek golfa. W Pasłęku rozegrano dziś I rundę turnieju. Po ceremonii otwarcia przeprowadzono kwalifikacje strokeplay brutto oraz strokeplay netto. W pierwszej kategorii z 81 uderzeniami po pierwszej rundzie prowadzi Jarosław Bobin, natomiast w drugiej po pierwszym dniu zawodów przewodzi Wojciech Dutkowski. Zawody rozgrywane są na pięknym polu golfowym o powierzchni 100 ha. Od siedmiu lat prowadzi je Fin, który ma szeroko idące plany związane z Warmią i Mazurami, a w niedalekiej przyszłości, na terenie pola golfowego, planuje rozwój infrastruktury hotelowej.

 

Także dzisiaj zainaugurowana została w Olsztynie niezwykle widowiskowa dyscyplina - skoki spadochronowe do celu. Uczestnicy zawodów odbyli jednak tylko sesję treningową, do pełnej rywalizacji przystąpią natomiast jutro, tj. w piątek. Od dziś w pięciu kategoriach rozgrywany jest także turniej tenisa ziemnego. Zawody odbywają się na kortach tenisowych TTZ w Iławie.

 

Przed nami najintensywniejsze dwa dni w Warmia Mazury Senior Games. W piątek rozegranych zostanie aż 13 z 14 dyscyplin. Jutro odbędzie się także ceremonia otwarcia Warmia Mazury Senior Games. Uroczystość odbędzie się w ostródzkim amfiteatrze o godzinie 20.00. Wstęp jest wolny.

 

Bieżące informacje na temat zawodów znajdują się na stronie www.seniorgames.pl.