Artykuły z kategorii

www.stockvault.netW Zurychu zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. W Szwajcarii Warmię i Mazury reprezentowali zawodnicy AZS UWM Olsztyn - Karol Zalewski oraz Kacper Kozłowski.

Więcej powodów do zadowolenia ma z pewnością Kacper Kozłowski, który wywalczył brązowy medal w sztafecie 4x400. Polacy, którzy biegli w składzie Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczyk oraz Jakub Krzewina, tuż przed metą wyprzedzili reprezentację Francji. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy Wielkiej Brytanii, wyprzedzając m.in. Rosjan.

W sztafecie, ale 4x100m pobiegł natomiast Karol Zalewski. Nasi lekkoatleci uplasowali się ostatecznie na szóstej pozycji. Nieco wcześniej zawodnik AZS UWM miał okazję zaprezentować się w biegu na 200 m. O awansie do ścisłego finału zadecydował ślepy los, bowiem zarówno Karol Zalewski, jak i Brytyjczyk James Ellington uzyskali czas 20.52. W najważniejszym biegu zawodnik pochodzący z Reszla zajął ostatecznie ósme miejsce.