Artykuły z kategorii

71 załóg rywalizować będzie w Rajdzie Polski, który jest jedną z rund mistrzostw świata. Impreza na mazurskich szutrach potrwa od 26 do 29 czerwca 2014 roku.


Do rywalizacji na 24 odcinkach specjalnych w okolicach Mikołajek oraz na Litwie wystartują zespoły fabryczne Volkswagena (Sébastien Ogier, Jari-Matti Latvala), Citroena (Kris Meeke, Mads Østberg), M-Sportu (Mikko Hirvonen, Elfyn Evans) i Hyundaia (Thierry Neuville, Juho Hanninen). Samochodami WRC pojedzie w sumie 15 kierowców w tym trzech Polaków: Robert Kubica, Michał Sołowow i olsztynianin - Krzysztof Hołowczyc. Warmię i Mazury reprezentuje również Zbigniew Staniszewski.


Ceremonia rozpoczęcia tegorocznego Rajdu Polski odbędzie się dzisiaj na rynku w Mikołajkach (godz. 15.30), następnie zaplanowano zmagania na OS1 (Miłki1) oraz OS2 (Kruklanki1) oraz super odcinek specjalny na Mikołajki Arena. Jutro uczestnicy zmagań będą mieli do pokonania 7 prób (w tym 4 na Litwie). Organizatorzy LOTOS 71. Rajdu Polski podjęli decyzję o skróceniu piątego i siódmego odcinka specjalnego (Kapciamiestis-Lithuania) - najdłuższej próby rozgrywanej na Litwie z powodu silnych opadów deszczu, które doprowadziły do zniszczenia trasy. Pierwotna długość odcinka wynosiła 26,61 km. Jego obecna długość to 12,92 km. Sobotni etap to 10 odcinków specjalnych, natomiast w niedzielę kierowcy przejadą 4 odcinki specjalne.


Więcej o imprezie, którą wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, na stronie internetowej www.rajdpolski.pl