Artykuły z kategorii

Zakończył się Maraton Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych, który odbył się w Olsztynie. Wydarzenie było nie tylko przeglądem filmów dokumentalnych i reportaży, bowiem nie zabrakło licznych spotkań z ludźmi ze świata sportu. Imprezę wspierał samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Wydarzenie rozpoczęło się od konferencji naukowej „Marketing w sporcie i turystyce”, gdzie rozmawiano o wspieraniu przedsiębiorczości w obszarze sportu, finansowaniu organizacji sportowych, nowoczesnych metodach finansowania klubów i organizacji sportowych.

 

Dzień później wszyscy chętni mogli uczestniczyć w seansach sportowych filmów dokumentalnych i reportaży oraz debacie o sile i słabościach polskiego sportu. Brali w niej udział zarówno dziennikarze sportowi, jak i sami zawodnicy. Z kolei podczas „Nocy komentatorów” można było poznać tajniki pracy najpopularniejszych komentatorów sportowych.

 

Tegoroczny festiwal zakończył się galą, na której wręczono nagrody za reportaż i dokument, dla najwybitniejszego autora w historii TVP specjalna nagroda dla najlepszych „Wiadomości sportowych” emitowanych w telewizjach regionalnych, dla najlepszego prezentera i najlepszy news sportowy, ogłoszenie plebiscytu na wydarzenie sportowe 25-lecia.

 

Podczas festiwalu promowano również międzynarodowe zawody sportowe Warmia Mazury Senior Games 2014 dla pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe). Impreza odbędzie się 28-31 sierpnia w Olsztynie, Iławie, Ostródzie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie, Pasłęku oraz Nidzicy. Zawodnicy rywalizować będą w 14 dyscyplinach.

 

IMG 6820IMG 6820 1IMG 6821IMG 6822Obraz 001Obraz 003Obraz 004Obraz 005Obraz 006Obraz 007Obraz 008Obraz 010Obraz 016Obraz 017Obraz 019Obraz 021