Artykuły z kategorii

Fo. www.ostrodzianka.plWystartowały rozgrywki tenisa stołowego w Superlidze mężczyzn. Od nowego sezonu na najwyższym szczeblu będą rywalizowali pingpongiści Condohotels Morliny Ostróda oraz Dekorglassu Działdowo.

 

Dla zawodników z Ostródy będzie to już 18 sezon wśród czołowych polskich zespołów. W minionym roku podopieczni Tomasza Krzeszewskiego uplasowali się na piątym miejscu w rozgrywkach. W najbliższym czasie drużynę reprezentować będą Hindus Amalraj Anthony, Karol Szarmach, Białorusin Pavel Platonov, Adrian Więcek, i reprezentant Hongkongu Wong  Chun Ting.

 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja ekipy z Działdowa, która po raz pierwszy zagra o cenne punkty w Superlidze. Udział w tych rozgrywkach pingpongiści z Warmii i Mazur zapewnili sobie po wygranych spotkaniach z Orkana Lublin. Dekorglass będzie występował w składzie
Jiri Vrablik, Wenliang Xu, Szymon Malicki oraz Piotr Kołaciński.

 

Los sprawił, że obydwie drużyny spotkają się już podczas inauguracji rozgrywek. Początek dzisiejszego meczu w Działdowie o godz. 19.

 

Przypomnijmy, województwo warmińsko-mazurskie w najwyższej klasie reprezentują również tenisistki Polmleku Zamer Lidzbark Warmiński. Dwa pierwsze mecze – z SKTS Sochaczew i AZS AJD Częstochowa - zostały jednak przełożone. Oznacza to, że na inauguracje nasze panie poczekają do 21 września, kiedy na wyjeździe spotkają się z Bronowianką Kraków.