Artykuły z kategorii

Zwycięzcy z Pekinu u marszałka

Młodzież z Wilkas, która wygrała finał Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Pekinie, gościła u marszałka Gustawa Marka Brzezina. Młodzi zwycięzcy podzielili się swoimi chińskimi przeżyciami.

– Zawsze z dumą i radością śledzę światowe sukcesy młodzieży z regionu – mówił marszałek Brzezin. – Mam nadzieję, że jak już zobaczą świat, zdobędą wiedzę i doświadczenie, wrócą na Warmię i Mazury, bo tutaj można się realizować zawodowo, społecznie i rodzinnie.

Ilustracja do tekstu

Młodzież z Wilkas, która wygrała finał Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Pekinie, będzie gościć na spotkaniu z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem w czwartek 13 kwietnia o godz. 13.00 w Urzędzie Marszałkowskim. Młodzi zwycięzcy chcą się podzielić swoimi chińskimi przeżyciami.

Impreza w Pekinie odbyła się pod koniec 2016 roku. Podczas niej zawodnicy brali udział w międzynarodowym dwudziestoczterogodzinnym wyzwaniu „Extreme Challenge”.

W Elblągu zakończył się turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy w futsalu. Reprezentacja Polski zajęła w nim trzecie miejsce.

Biało-czerwoni w zmaganiach, które odbyły się w województwie warmińsko-mazurskim rozegrali trzy spotkania. W sobotę nasi reprezentanci przegrali z Serbią 0:4, a dzień później pokonali Mołdawię 4:2.

Logo konkursu "Wolontariusz Roku"

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na „Wolontariusza Roku”.

Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych działających na terytorium Polski, szkół nad którymi nadzór sprawuje Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz polonijnych szkół społecznych z całego świata.